Tomasz Bąkowski

Konsultant i facylitator kreatywności, założyciel BrainWorx

Kontakt
creative(at)brainworx.pl

Nauczymy Cię jak dostrzegać to czego nie widzi konkurencja, wpadać na ekstremalnie trafne i oryginalne rozwiązania, szybciej i lepiej rozwiązywać problemy w firmie.

Od 2010 roku pracuje wyspecjalizowanymi metodami kreatywnymi po to aby jego klienci uzyskiwali przełomowe rezultaty. Jako trener przeszkolił już ponad 500 osób m.in. blisko 100 Menadżerów zajmujących się komercjalizacją innowacji. Uczy ludzi i zespoły sprawdzonych metod, dzięki którym stare problemy w firmach obracają w niewidziane wcześniej szanse np.: na podwojenie sprzedaży niskim kosztem, wejście w nisze, na nowe rynki, pozyskanie lepszych klientów, oryginalne wyróżnienie się na tle schematycznej konkurencji.

Wśród jego klientów są zarówno korporacje takie jak ING Bank Śląski, Viessmann, Polsat Media, ale również firmy sektora MŚP jak: Holtur Sp. z o.o. Metarol Sp. z o.o., BPEC Sp. z o.o., ARI S.A., Nyctalus, Tatr Avatar, 1A24, Sequoia Sp z o.o., Prodomus, NeoBazy Sp. z o.o. i Start Up’y.

Zanim założył firmę BrainWorx Consulting m.in. kierował projektami zmian i usprawnień w sieci logistycznej UPS SCS oraz tworzył nowe arkusze europejskiego planu marketingowego podczas praktyk w firmie Bosch Power Tools GmbH w Stuttgarcie. Absolwent Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym, Stanford Online Crash Couse on Creativity, Podyplomowych Studiów Trenera Biznesu na WSB Wrocław oraz warsztatów z inwentyki.

Od 2015 roku kierownik merytoryczny pionierskiego kierunku podyplomowego w WSB we Wrocławiu: Tworzenie i Rozwój Start-upów (link).

Mówca podczas TEDxWSB 2013 (link), prowadzi warsztaty w kraju i za granicą m.in. w Niemczech i Szwecji skąd czerpie inspiracje i doświadczenia, które z powodzeniem wdraża na rynku polskim.

W pracy zawodowej kieruje się mottem z cytatu Alberta Einsteina:

We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.